Almanya’da Yüksek Lisans Başvuruları 1 Aralık İtibari İle Başlıyor

 • edcon
 • Almanya’da Yüksek Lisans Başvuruları 1 Aralık İtibari İle Başlıyor


  Eğer Almanya’da yüksek lisans başvurusu yapabilecek kriterlere sahipseniz, hem Almanya’da tamamen ücretsiz yüksek lisans yapmanın tüm avantajlarından faydalanabilir,  hem de yüksek akademik standartlarda bir eğitim alarak kariyeriniz için çok büyük bir adım atabilirsiniz.

  Almanya’da yüksek lisans bölümlerine başvuru yılda iki defadır. 1 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında başvuru yapan öğrenciler Nisan ayında yani bahar döneminde eğitimlerine başlarlarken, 1 Haziran-15 Temmuz arasında başvuru yapan öğrenciler ise Ekim ayında yani güz döneminde eğitimlerine başlarlar. Başvuruların en erken tarihte yapılması vize süreci açısından çok önemlidir. Başvuru yaptığınız üniversitenin kayıt tarihine kadar vizenizin çıkması gerekir.

  Şartlı kabul başvurusu alan bazı üniversitelere yıl boyunca sürekli başvuru yapılır. Şartlı kabul başvuru tarihlerini üniversiteler kendi belirledikleri için bu tarihler değişebilmektedir. Almanya'daki devlet üniversiteleri başvuru tarihlerini kurumumuz ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

  Aşağıdaki linkten Almanya’da yüksek lisans sayfamızı ziyaret ederek başvuru şartları, maliyetler ve tüm süreç ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  https://orbisedu.com.tr/yurtdisinda-universite/almanya/almanya-da-yuksek-lisans-egitimi/ 

  Bu içerik 26/12/2019 tarihinde güncellenmiştir.

  WhatsApp chat

  Whatsapp ile Yazın

  Hemen Ara

  Hemen Arayın