Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

Yurtdışında Dil Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Dil Eğitimi > Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil Eğitimi | Yurtdışı Dil Okulları

Dil eğitimi sürecinde hep duymaya alışık olduğumuz  bir cümle vardır; Dil bir kültürdür ve en iyi kendi kültürü içinde deneyimlenerek öğrenilir. Evet bu kesinlikle doğrudur ! Herkes doğduğunda bir dili öğrenme becerisine ve zekasına sahiptir eğer aksi bir durum olsaydı şu an konuştuğumuz lisanı ne konuşuyor ne de anlayabiliyor  olurduk. Düşünün ki; yeni doğmuş bir bebek ne zeka ne de donanım olarak bir dili öğrenmeye hazır değilken konuşabilir ve anlayabilir sürece 1 yaşından sonra ulaşmaya başlar. Zeka ve donamım olarak gelişmiş bir bireyin bu sürece ulaşması daha kısa sürededir. Bunun için tek yapılması gereken şey teorik eğitimini almaya başladığınız yabancı dili konuşulduğu ülkede, ortamda kullanarak öğrenmek yani dili kültürü içinde öğrenmektir.

Yurtdışı Eğitim Dil Öğrenmenin en Kolay Yolu

Çevremizdeki kişilerden hep aynı serzenişi duyarız; “Bu kadar yıldır veya süredir dil eğitimi alıyorum hala şu dili öğrenemedim. “ Aslında burada tek eksik sadece dilin konuşulduğu ortamda bulunmamaktır  ve evet bu yüzden yurtdışı dil eğitimi gereklidir. Yurtdışında dil öğrenen ve kullanan kişi öğrenmeye çalıştığı yabancı dili kültürü içinde, anadili İngilizce olan kişiler ile beraber, ortak başka bir lisanın olmadığı ortamda çok daha hızlı ve etkin öğrenebilir ve öğrenmeye çalıştığı bu yabancı lisana daha çabuk vakıf olabilir.  Aslında buradaki kilit nokta bolca yapılan pratiklerden dolayı beyin bir süre sonra otomatik olarak şartlanır , öğrenim hızlanır, kişi daha rahat anlayıp daha akıcı konuşur. Yurtdışında dil eğitimi için birçok program bulunmaktadır. Bunlarda en yaygın olanları;

Yurtdışı Genel İngilizce Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan  programlardır. 1 ders yaklaşık 40-55 dakika arasında okula göre değişkenlik gösterebilir.

Yurtdışı Akademik İngilizce Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar ve 1 ders saati 45-60 dakika arasında okuldan okula değişebilir.

Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü İngilizce Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel İngilizce kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü İngilizce Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..

Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel İngilizce olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir. Aslında bu programların Genel İngilizce kurslarından program içeriği olarak bir farkı bulunmamaktadır. Farkları veya avantajları öğrenciler sınıfa belli sürelerde aynı sınıf mevcudu ile devam ederler ve  belli başlangıç tarihleri olduğu için yeni öğrenciler her pazartesi eğitime başlayamazlar. Bu programların diğer bir avantajı ise uzun dönemli ve belli başlangıç tarihli kurslar olduğu için ücretleri %10 - %20 arasında daha indirimlidir.

***Tüm bu programlara her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir ancak bazı okullarda “beginner”dediğimiz başlangıç seviyesinde olan kişiler için belli başlı başlangıç tarihleri olabilir.

Sınav hazırlık kursları: Bu programlar genel İngilizceye kombine olabileceği gibi sadece sınav teknik ve sistemine hazırlayan format ve içerikte olabilirler. Yurtdışında lisans veya yüksek lisans yapacak olan öğrencilerin alması gereken TOEFL, IELTS, PTE, GMAT, GRE , SAT, ACT, AP PLACEMENT TESTİ TESTDAF, DSH gibi sınavlara hazırlık programlarıdır.

Mesleki İngilizce Kursları: Genel İngilizce Programlarına Entegre edilmiş Mesleki İngilizce Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları;

 • Avukatlar için İngilizce Kursları
 • Öğretmenler için İngilizce Kursları
 • Mühendisler için İngilizce Kursları
 • Turizmciler için İngilizce Kursları
 • Media Mensupları için İngilizce Kursları
 • Tıp öğrencileri, Doktorlar ve Hemşireler için İngilizce Kursları
 • İngilizce ve Sanat Tasarım Kursları
 • Pazarlamacılar için İngilizce Kursları
 • Yöneticiler için İngilizce Kursları
 • 50 yaş ve üstü için Tatil ve İngilizce Kursları
 • İş İngilizcesi Kursları
 • Havacılık için İngilizce Kursları 

Her yaş grubu ve ihtiyaca yönelik bir dil eğitimi programı bulmak mümkün. Yurtdışında dil eğitiminizi birlikte planlamak için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü