Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

Almanya'da Dil Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Dil Eğitimi > Almanya'da Dil Eğitimi

Almanya'da Dil Eğitimi

Üniversite ranking listesinde üst sıralarda yer alan ve tarihî yapısı ile ünlü olan Almanya’da dil eğitimi almak günümüzde en popüler seçenek hâline gelmiştir. Almanca bilmek standartlarınızı artıracak hem de UA firmalarda çalışma imkânı sağlayacaktır. Dil eğitimi sonrasında akademik eğitiminize de yön verme şansınız olacaktır.

Almanya’da 20 derslik (haftada 15 saat) bir Genel Almanca kursunu 12 hafta süre ile alabilirsiniz. 12 hafta ve üzeri bir eğitim düşünürseniz haftada minimum 18 saatten oluşan “yoğun Almanca” kurslarına kayıt olmanız gerekecektir.

Almanya’da dil eğitiminde en çok tercih edilen şehirler; Berlin, Frankfurt, Köln ve Hamburg’dur.


Dil Eğitimi Programları ise şunlardır:

Genel Almanca: 20 dersten oluşan bu program, pazartesi - cuma günleri verilmektedir. 12 haftaya kadar olan eğitimler için bu program tercih edilebilir.

Yoğun Almanca: 24 dersten oluşan bu program, pazartesi - cuma günleri verilmektedir. 12 hafta ve üzeri eğitimler için bu program tercih edilebilir.

Premium Almanca: 30 dersten oluşan bu program pazartesi - cuma günleri verilmektedir. Üniversiteye hazırlık adı altında bu kurs tercih edilebilir. A1 - C1 seviyesinde bir Almanca öğrenmek istiyorsanız bu kurs sayesinde ortalama 6 - 8 ay sürede istenilen seviyeye ulaşabilirsiniz.

Premium Almanca: Sınav Hazırlığı Kursu: Kısa süreli eğitimlerdir. Maximum 6 - 8 hafta arasında alınabilir. B2 Almancanız var ise Almanca dil yeterlilik sınavları olan; TestDaf, Telc ve DSH’den C1 skoru alabilmeniz için sizleri sınava hazırlayan programlardır.

Bire Bir Kurs: Almancayı 12 - 15 kişilik sınıflarda öğrenmek yerine özel ders şeklinde almak isterseniz bu program sizin için ideal olacaktır.

Junior Almanca: 8 - 17 yaşları arasında yaz tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için uygun eğitimdir. Maximum 12 haftaya kadar alabilir. Haziran- Temmuz ve Ağustos ayları arasında sunulmaktadır.


Almanya’da Yaşam Maliyeti ve Konaklama Seçenekleri

Almanya, Avrupa’da bulunan birçok ülkeye göre yaşam maliyeti oldukça uygun bir ülkedir. Haftalık 100 - 150€ kadar bir harcamanız olmaktadır.

Konaklama için ise dil okulunuz sizlere anlaşmalı olduğu; Aile Yanı, Paylaşımlı Öğrenci Evi ve Yurt seçeneklerini sunacaktır. En uygun maliyetli konaklama seçeneği ise paylaşımlı öğrenci evlerinde kalmaktır. Bu şekilde konaklama masraflarınız aylık 250 ile 500€ arasında olacaktır.


Almanya’da En Çok Tercih Edilen Dil Okulları

Goethe Institut: 60 yılı aşkın bir süredir Almanya’nın en prestijli dil okullarından biridir. 90’dan fazla ülkede aktif olarak hem şubeleri hem de ortaklıkları bulunmaktadır. Güvenirlik ve kültürlerarası çeşitlilik anlamında eğitimi üst sıralarda yer almaktadır.

Carl Duisberg German Courses: 50 yılı aşkın süredir yüksek standartlarda eğitim veren Carl Duisberg’in Almanya’nın dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirleri; Berlin, Münih, Marburg gibi konumlarında şubeleri bulunmaktadır. 

DID Deutsch Institut: 1970 yılında kurulmuş olan DID çeşitli ödüller almış ve birçok eyalet tarafından akredite edilen bir dil okuludur. Aynı zamanda TestDaf ve Telc sınavlarının resmî test merkezidir. Eğitim anlamında uygun maliyetlere sahip oluşu da öğrenciler tarafından tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Sprachcaffe: Birçok ülkede dil okulları bulunan bir zincir kuruluştur. 30’dan fazla şubesi olması bu kurumun yüksek kalitesinden kaynaklıdır. Münih ve Frankfurt şehirlerinde kampüsü bulunmaktadır.

F+U Academy: 1980 yılında kurulmuş olan dil okulu 3 adet Star Awards ödülüne layık görülmüştür. Heidelberg şubesi olan bu dil okulu, Heildelberg Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler için önceden şehri tanımak ve üniversiteyi ziyaret edebilmek açısından oldukça elverişlidir.


Aylık Masraf Tablosu:≈

Konaklamada oda kirası/ yurt odası kirası, internet, elektrik, su, ısınma ücretİ dâhil 450€

Gıda Alışverişi: 150€

Kıyafet Alışverişi: 100€

Turistik Geziler: 50€

Özel Sağlık Sigortası: 35€

Telefon Faturası: 40€

Hobi, Kültür, Spor: 75€

Toplam:900€

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü