Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

Malta'da Dil Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Dil Eğitimi > Malta'da Dil Eğitimi

Yurtdışı Eğitimde Konaklama Seçenekleri | Yurtdışında Konaklama

Yurtdışında eğitim alacak öğrenciler için farklı farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Yurtdışında Eğitim Alacak Öğrenciler için İdeal Konaklama Türleri

  • Aile yanı (pansiyoner olarak oda kiralama)
  • Tek kişilik veya paylaşımlı Öğrenci Yurtları
  • Paylaşımlı evler
  • Kiralık evler

Aile yanında konaklama: Dil eğitimine giden öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama türlerinden birisidir. Tek kişilik veya iki kişilik paylaşımlı olarak bir ailenin evinde oda kiralama şeklinde olan bu konaklama türünde half-board veya full-board dediğimiz “sabah ve akşam” yemeği veya “sabah / öğlen/ akşam” yemeğini dahil olarak öğrenciler konaklar. Aynı zaman da öğrenciler bu konaklama türünde sadece kahvaltı veya yemeksiz “self- catering “dediğimiz öğrencinin kendi yemeğini kendi hazırlayabildiği, mutfağı ve mutfak ekipmanlarını kullanabileceği farklı bir formatı da seçebilirler. Bu konaklama türünde ücretlendirme ailenin yaşadığı bölgenin merkeze mesafesine göre ve seçtiği alternatife göre farklılık göstermektedir. Aile yanında konaklama okula yürüme mesafesinde 10-45 dakika , bisikletle 10-45 dakika olabileceği gibi okula 15 dakika ile 1 saat ‘lik süreçlerde toplu taşıma aracı ile ulaşılabilecek mesafede de olabilir. Ulaşım süreci seçilen şehir, ülke’ye göre değişir.

Yurtlarda Konaklama: Yurt konaklama alternatifi de dil eğitimi veya üniversite eğitimine giden öğrenciler tarafından en çok tercih edilen alternatiflerden yine birisidir. Okullar kendi kampüslerinde veya kampüslerine çok yakın mesafelerde kendi yurt alternatiflerini sunabildiği gibi okula yakın veya toplu taşıma ile ulaşılabilecek mesafede anlaşmalı oldukları yurt alternatiflerini de seçenek olarak öğrencilere sunabilirler. Tek kişilik ve paylaşımlı oda opsiyonları bulunmaktadır. Yurtların çoğunluğu öğrencilere ortak kullanım alanı olarak ekipmanlı mutfak, oturma salonu, oyun odaları, spor tesisleri imkanlarını sunabilmektedir. Bazı yurtlarda banyo ve tuvaletler öğrencinin odasında kişiye özelken bazı yurtlarda “hallbath “ dediğimiz koridorlarda ortak paylaşımlı olabilir. Öğrenciler kendi yemeklerini genelde yurdun paylaşımlı mutfaklarında kendileri hazırlarlar. Ancak bazı okullarında yurtlarında sadece “oda kahvaltı” veya “sabah ve akşam” yemeğini içeren alternatiflerde sunulmaktadır. Yurtdışındaki üniversite eğitimi veya dil eğitimi süresince özel yurtlarda kalmayı tercih eden öğrenciler genellikle konforlarından ödün vermemek adına bu seçimde bulunmaktadır.  Lokasyon ve yeterlilik durumlarına göre aile yanı konaklama türünden biraz daha maliyetli olmaktadır.

Paylaşımlı evler: Bu opsiyonda ise bazı okullar belirli sayıda ev kiralarlar ve isteyen öğrencilerini bu evlere tek kişilik veya paylaşımlı odalara yerleştirirler. Bu konaklama türünde erkekler ve kızlar aynı evi paylaşabilmektedirler ancak aynı odayı paylaşmalar. Aynı yurtlarda olduğu gibi yemeksiz bir konaklama türüdür . Öğrenciler kendi yemeklerini evin mutfağında kendileri yaparlar. Banyo ve tuvalet ortak kullanımlıdır. Yine ekonomik konaklama alternatiflerinden biri olarak düşünülebilir.

Kiralık Daireler: Genellikle lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Üniversite bünyesinde diğer konaklama seçeneklerine kıyas ile maliyetlerinden dolayı en az rağbet gören seçenek kiralık daireler olmaktadır.

Yurtdışında eğitim alacak öğrencilerimiz için en uygun konaklama türlerini öğrencilerimizle birlikte seçiyoruz. Konaklama ile ilgili sorularınız olursa ilgili danışmanınıza ulaşabilir veya Whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü