Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Üniversite > İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de Eğitim Almanın 9 Avantajı

İngiltere'de eğitim almanın avantajlarını saymakla bitirmek pek mümkün olmasa da biz genel geçer doğrularla herkesi kapsayacak şekilde 9 maddelik bir sıralama oluşturduk.

1- Akademik Geçmişi ve Eğitim Standardı

Dünyanın en iyi, oturmuş, köklü eğitim alt yapısı İngiltere’dedir. Oxford, Cambridge gibi köklü, prestijli dünyaca tanınan eğitim kurumlarına sahip olan İngiltere kültürlerarası düzeyde eğitim gören öğrencilere üst düzey bir eğitim deneyimi yaşatmaktadır.

2- Ülke Prestiji

Eğitim kurumlarının akademik performansı, çok uzun süreli bir geçmişe sahip olmasından dolayı Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelere nazaran saygınlık ve kalite algısı toplumda her zaman daha öndedir.

3- Mesafe

Türkiye’ye çok yakın olduğu için ulaşımı daha kolaydır.  İstanbul’dan Londra'ya uçuş 3 saat 45 dakika civarında sürmektedir.

4- Yabancı Dil Öğrenmek İçin Güzel Bir Ülke 

Dünya’da en çok konuşulan dillerden biri olan ingilizce, köklü bir tarih ve dilin kendi kültürü içinde en doğru kullanımı ve telaffuzu ile İngiltere’de öğrenilebilir.

5- Dünyanın Her Yerinde Kabul Gören Uluslararası Lise ve Üniversite Diplomaları

İngiltere kaliteli eğitim kurumları ile dünya çapında tanınan ve kabul gören diploma programlarına sahiptir. Kısacası ingiltere eğitim kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin diplomalarının dünyanın her yerinde geçerli olduğu ve eğitimlerine istedikleri ülkede devam edebilme veya tamamlayabilme şansına sahip oldukları anlamına gelmektedir.

6- Eğitim Süreci

İngiltere’de genelde eğitim süreçleri 3 yıldır. Master programlarında ise bu süreç 1 yıldır. Öğrenciler daha kısa sürede eğitim hayatından iş hayatına geçebilmektedir.

7- Master Programlarına Şartlı Kabul

İngiltere’deki master programlarına öğrenciler mezuniyetlerini tamamlamadan son yıllarında ve ayrıca dil yeterliliklerini sağlamadan başvuru yapabilirler. Bu durumda üniversiteler başvuru yapan kişiye şartlı kabul vermektedir. Üniversitenin koyduğu son tarihe kadar Türkiye’de eğitimine devam eden öğrenci ingiliz üniversitelerinin istemiş olduğu yeterli not ortalamasını ve dil yeterliliğini sağlamaya çalışır.

Aynı zamanda master programlarında bazı ülkelerde şart koşulan GMAT ve GRE gibi sınavlara ihtiyaç yoktur.

8- Çalışma İzni

İngiltere lisans ve yüksek lisans öğrencilerine haftada 20 saat resmi olarak çalışma izni vermektedir

9- Profesyonel İş Deneyimi

İngiltere’de lisans programları 1 yıllık okuduğu bölümle ilgili staj programı organize etmektedir. Bu programlara “Sandwich” programlar denilmektedir. Üniversite’de 2. yılını tamamlayan öğrenciler son yıllarına başlamadan bir yıl süreli İngiltere’de iş deneyimine sahip olabilirler.Edindikleri bu iş deneyimi ile profesyonel iş yaşantılarına diğer arkadaşlarına göre bir adım önde başlayabilirler.

İngiltere'de eğitim almanın başka avantajlarını öğrenmek üzere ofislerimize uğrayabilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü