Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Üniversite > İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya Adası'nda yer alan İngiltere, Birleşik Krallığı meydana getiren Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'nın da aralarında olduğu 4 ülkeden biridir.

Başkenti Londra, nüfusu 57.411.000 olan İngiltere’nin resmi dili ingilizce olmakla beraber bölgesel olarak İrlandaca, Galce ve İskoçya’nın çeşitli lehçeleri ile beraber “Kernevek” dili de konuşulmaktadır.


unsplash-logoHeidi Sandstrom.

İngiltere'nin Etnik yapısı

% 86,9 Beyaz ( Britanyalı ve İrlandalı)

%2 Siyah ( Siyah ve Afrikalı)

%1,8 Hintli

%1,6 Pakistanlı

%1,2 Melez

%0.5 Bengal

%0,4 Çinli

%0,3 Diğer ülkelerden oluşmaktadır.

İngiltere'nin Para Birimi ve Uzaklığı

İngiltere’de kullanılan para birimi “£” Sterlin (Pound) 'dur. Türkiye’ye uçakla mesafesi ise 3 saat 40 dakika civarındadır. Türkiye’den 2 saat geridedir.İngiltere muhteşem tarihi, görkemli sarayları, Popüler şehirleri, kültür çeşitliliği ve dünyaca ünlü prestijli üniversiteleri ile Amerika'dan sonra dünyanın en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkesi konumundadır. İngiltere; ilaç kimya, havacılık, silah ve uzay alanlarında çok önemli bir güce sahiptir. Ülkenin göz alıcı muhteşem doğası ve tarihi ile edebiyattan bilime, müzikten sinemaya, spora kadar birçok kültürel ve sosyal alandaki geniş yelpazesinden dolayı uluslararası öğrenciler için her zaman tercih sebebi olmuştur.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü