Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

Çin'de Üniversite Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Üniversite > Çin'de Üniversite Eğitimi

HSK Çince Yeterlilik Sınavı | HSK Sınav Seviyeleri

HSK Sınavı nedir?

HSK sınavı, Çin'de üniversite, yüksek lisans veya doktora (PHD) yapmak isteyen öğrencilerin Çince dil seviyelerinin eğitim almalarına yeterli olduğunu ispatlamak için girmek zorunda oldukları sınavdır.


HSK sınavının puanlandırılması altı üzerinden yapılır. En yüksek puan altı en düşük puan ise birdir.

Üniversite, yüksek lisans veya Doktora (PHD) eğitimi almak isteyen öğrencilerin 4 puan alması yeterlidir.

HSK  (Seviye 1) Belirli iletişim gereksinimlerini karşılamak ve Çince öğrenmek için çok basit bazı Çince kelimeleri ve cümleleri anlayabilir ve kullanabilir.

HSK (Seviye 2) Çince'yi temel Çince seviyesine ulaşmak için bilinen günlük konularda kolayca ve günlük olarak iletişim kurmak için kullanabilirler.

HSK (Seviye 3) Adaylar yaşamdaki temel iletişim görevlerini tamamlayabilirler ve Çince çalışabilirler. Çin'de seyahat ederken karşılaşılan iletişim görevlerinin çoğuyla başa çıkabilirler.

HSK (Seviye 4) Anadili Çince olan insanlar ile akıcı bir şekilde daha geniş bir konuda konuşabilirler.

HSK (Seviye 5)  Çin gazete ve dergilerini okuyabilir, Çin film ve televizyon programlarının keyfini çıkarabilir ve Çince dilinde daha eksiksiz konuşmalar yapabilir.

HSK (Seviye 6) Duydukları veya okudukları Çince bilgiyi kolayca anlayabilir ve görüşlerini yazılı veya sözlü olarak akıcı bir şekilde Çince olarak ifade edebilirler.

HSK sınavının amacı, “sınava göre öğretmeyi teşvik etmek” ve “sınava göre öğrenmeyi teşvik etmektir”. HSK, objektif ve doğru değerlendirmeye önem verir ve adayların Çince uygulama becerisini geliştirmeyi hedefler.

HSK sınavı hakkında sorularınız olursa ofislerimize gelebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü