Whatsapp
ANA SAYFA ÜNİVERSİTE YÜKSEK LİSANS DİL OKULU YAZ OKULU SERTİFİKA FİYAT LİSTELERİ KATALOG
Whatsapp İndirimli Dil Okulları Document Bilgi İstek Formu

İrlanda'da Yüksek Lisans Eğitimi

Ana Sayfa > Yurtdışında Yüksek Lisans > İrlanda'da Yüksek Lisans Eğitimi

İrlanda'da Yüksek Lisans Eğitimi | İrlanda'da Master

İrlanda’daki yüksek lisans programları İngiltere’deki yüksek lisans programlarına göre ekonomik olarak çok daha uygundur. Özellikle dünyanın önde gelen bilişim firmaları olan Google, Facebook, Microsoft, Apple gibi büyük şirketlerin Avrupa genel merkezlerinin Dublin’de yer alması, staj ve iş imkanlarının olması da İrlanda’yı eğitim açısından çok daha avantajlı bir ülke konumuna getirmektedir.
İrlanda; eğitim sistemi, sahip olduğu eğitim geleneği, yenilikçi yaklaşımı, modern eğitim ortamı ve uluslararası öğrencilere sunduğu olanaklar ile yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip seçeneklerden biridir.
İrlanda‘da yüksek lisans programları 3 dönemden (1 yıl) oluşmaktadır ve eğitim dili İngilizcedir. Yüksek lisans programlarına kabul için üniversiteler IELTS sınavından 6.0 - 6.5 aralığında bir puan almanızı talep eder.

İrlanda'daki yüksek lisans programlarının ücretleri 9 bin € ile 17 bin €  arasında değişmektedir. Devlet üniversitelerinin ücretleri özel üniversitelere göre uluslararası öğrenciler için biraz daha yüksektir.
İrlanda devlet üniversitelerinde yüksek lisans başvuruları genellikle mayıs ayında sona ermektedir. Özel üniversitelerde ise başvurular genellikle ağustos ayına kadar devam etmektedir.

Öğrencilerimizin kabul alma konusunda sıkıntı yaşamamaları ve yıl kaybetmemeleri için başvurularını programların son başvuru tarihlerinden en az 5 - 6 ay önce yapmalarını önermekteyiz.


İrlanda’da yüksek lisans başvurularında genel olarak istenilen belgeler şunlardır:

Üniversite diploması

Not çizelgesi (transkript),

İngilizce yeterlik belgesi (IELTS, TOEFL veya Cambridge)

Güncel CV ve pasaportun resimli sayfası.

İrlanda’da yüksek lisans (master) eğitimi alırken aynı zamanda haftada 20 saat çalışabilir ve aylık yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

İrlanda'da master için sorularınız olursa ofislerimize uğrayabilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan yazabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim programları hakkında sorularınız için ofislerimizi ziyaret edebilir, bilgi istek formu doldurabilir veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu

Yurtdışı eğitim ile ilgili tüm sorularınıza hafta içi ve Cumartesi 24 saat içerisinde dönüş sağlıyoruz.

Beni Arayın
location icon

Orbis Blog

location icon

Tümü